Te Deum és évzáró június 21-én

Te Deum és évzáró  június 21-én

A Te Deum szentmisét  Bérczi Bernát zirci apátúr celebrálta rendtársaival. 
Versenyeredmények a tovább gomb után.



 
 

 
 

VERSENYEREDMÉNYEK   2019

 

 

OKTV

 

Latin nyelv OKTV 

6. hely: Nardai Anna (10.b) (Felkészítő tanár: Illyés Erika)

11. hely: Kalabay László (11.a) Felkészítő tanár: Kudari Enikő)

11. hely: Tóth Imola Anna (11.b) (Felkészítő tanár: Kudari Enikő)

15. hely: Skorcov Noémi (11.b) (Felkészítő tanár: Kudari Enikő)

 

Olasz nyelv OKTV :

8. hely: Endrédy Balázs (12.c) (Felkészítő tanárai: Náray-Szabó Ágnes és Ortutay Romola)

33. hely: Schell Réka (12.c) Felkészítő tanár: (Felkészítő tanárai: Náray-Szabó Ágnes és Ortutay Romola)

 

Kémia OKTV:

28. hely: Debrei Márton (12.a) Felkészítő tanár: Csanády Soma

 

Biológia OKTV: 

34. hely: Tóth Imola Anna (11.b) Felkészítő tanár: Dr. Tatárné Tar Judit

  

PPKE országos verseny – országos döntő

kommunikáció szekció

1. hely: Fejes Annamária (12.c)  (Felkészítő tanára: Mihályi Anikó)

 

irodalom szekció

2. hely: Schell Réka (12.c) (Felkészítő tanára: Mihályi Anikó)

 

Bólyai Anyanyelvi Csapatverseny országos döntő

9. évfolyam

3. hely: 9.d csapata

A csapat tagjai: Feczkó Nóra, Gál László, Nabilek Péter és Vénusz Vilma (Felkészítő tanáruk: Perczel Anna)

 

Szép magyar beszéd verseny

Güttler Emma (12.c) Kazinczy-érmes lett. (Felkészítő tanára: Mihályi Anikó)

 

Országos Kosáry Domokos Történelem Verseny – országos döntő

9. évfolyamos kategória:

1. hely: Farkas Botond (9.a) (Felkészítő tanára: Dr. Kovács Örs)

 

10. évfolyamos kategória:

1. hely: Egyed Márton (10.b) (Felkészítő tanára: Rubovszky Péter)

 

Savaria Országos Történelem Verseny (Szombathely)

9. évfolyamos kategória

10. hely: Boros Benedek (9.a) (Felkészítő tanára: Dr. Kovács Örs)

 

Lakitelki Kárpát-medencei Történelem Verseny

1. hely: „Veni, vidi, vici”csapat

A csapat tagjai: Endrédy Balázs, Homola Benedek, Szabó Zalán (12.c)

(Felkészítő tanáruk: Kovács Örs         )

 

Pázmány országos angol verseny

7. hely Ferenczy András (11.b)

 

Mezzofanti Országos Nyelvi Verseny – országos döntő

1. hely: Urbancsek János (9.a) (Felkészítő tanára: Wendler Andrea)

 

A Nemzetközi Cicero-verseny (Arpino, Olaszország) döntőbe jutottak:

Tóth Imola 11.b (Felkészítő tanára: Kudari Enikő)

Kalabay László 11.a (Felkészítő tanára: Kudari Enikő)

Varga Réka 11.a (Felkészítő tanára: Kudari Enikő)

  

A Katolikus Iskolák Dugonics András Matematikaverseny – országos döntő

1. hely: Árvay Mátyás (6.b) (Felkészítő tanár: Ellenriederné Molnár Éva)

 

Bolyai Matematika Csapatverseny országos döntő

5. osztályos kategória

4. hely: 5.c „Nemmondommeg” csapata

A csapat tagjai: Simó Katinka, Kovács Márton, Meskó Hunor és Porcsin András

(Felkészítő tanáraik: Valaczka Ágnes és Török Csaba)

 

6. osztályos kategóra

3. hely: 6.c „Arany ászok” csapata 

A csapat tagjai: Mocsáry András, Őri Zsombor, Polony András és  Szatmári András.

(Felkészítő tanáruk: Valaczka Ágnes)

 

10. osztályos kategóra

1. hely: 10.b „Mateknégyes visszavág” csapat

A csapat tagjai: Ittzés Miklós, Őri Péter, Szatmári Gergely, Tremmel András

(Felkészítő tanáruk: Ellenriederné Molnár Éva)

 

A csapat meghívást kapott a nemzetközi döntőre.

A tanári fődíjat Ellenriederné Molnár Éva kapta!

  

Nemzetközi Kenguru Matematikaverseny

7. hely: Mocsáry András (6.c) (Felkészítő tanára: Valaczka Ágnes)

10. hely: Meskó Hunor (5.c) (Felkészítő tanára: Török Csaba)

 

Kalmár László Matematikaverseny

6 osztályos kategória

4. hely: Mocsáry András (6.c) (Felkészítő tanára: Valaczka Ágnes)

  

Arany Dániel Matematikaverseny

13-17. hely: Feczkó Ágnes (9.d)

(Felkészítő tanára: Wirnhardtné Matolcsy Erzsébet)

 

Bolyai Természettudományos Csapatverseny – országos döntő:

5. évfolyam

7. hely: 5.c NÉGY KRUMPLI csapat

A csapat tagjai: Dunay Máté, Fekete András, Kovács Márton, Szele Tamás

(Felkészítő tanáruk: Kovács Mihály)

 

7. évfolyam

5. hely: 7.b ALBÍNÓ HOLLÓK csapat

A csapat tagjai: Deme Balázs, Frank István, Keller Márton, Pozsgai Márton

(Felkészítő tanáraik: dr. Tatárné Tar Judit, dr. Kerkápoly Anikó, Várday Gergely)

 

 

„Tiszán innen” országos népdaléneklő - minősítő - verseny

Schuszter Júlia (9.a) középiskolai szóló kategóriában ezüst minősítést szerzett.

(Felkészítő tanára: Fábián Attila)

 

XV. Országos Zongoraverseny – országos döntő,

Puskás Botond (6.b) II. Helyezett

VII. Nemzetközi zenei verseny, Palmanova, Olaszország,

Puskás Botond (6b.) II. díjas

 

 

Zsebpénzügyes pénzügyi vetélkedő – országos döntő

1 hely: a 11.b osztály csapata

A csapat tagjai: Ferenczy András, Pintér Balázs és Zsiborács Dorottya (Felkészítőik: Eötvös Soma, Bence György)

 

MEP XVII. Nemzeti ülés

A MEP XVII. Nemzeti ülésén a delegációnk összesítettben második helyet ért el

 

Egyéniben:

2. hely Zsiborács Dorka

3. hely Fejes Annamária

9. hely Pauer Viktória

 

 (Felkészítő: Eötvös Soma, tanár szervező: Várday Gergely)

 

 

 

Labdarúgás

Fair Play Cup Labdarúgás Országos Döntő

VI. korcsoportos csapatunk 4. helyezés

 (Edzőjük: dr. Matlák János)

 

Fair Play Cup Középiskolai Labdarúgó Program 2019-es megyei döntő

A lány csapatunk 1. helyezés

 (Edzőjük: Őry Ágnes)

 

Pesti Srác Kupa

VI. korcsoport fiú csapatunk: 1. helyezés

 

Amatőr Teremlabdarúgás

V. korcsoportos fiú csapatunk 1. helyezés (Budapest bajnokok!)

 (Edzőjük: dr. Matlák János)

 

torna

Diákolimpia Országos Döntő – Torna B kategória
iskolánk csapata 4. helyezett
Kiss Zsolt Áron 3. hely
Edző: Csanády Bernát

 

Sí Diákolimpia országos döntő

4. korcsoport:

Bihari Luca (8.b) 2. helyezés

5. korcsoport:

Peics András (10.a) 3. helyezés

6. korcsoport:

Tölgyesi Ágnes (12.a) 1. helyezés

Zakariás Dorottya (11.a) 2. helyezés

 (Edzőik: Kováts Beatrix és Köllőd Csaba)

 

Sakk Diákolimpia

Karácsonyi Luca (5.a) 2. helyezés

 

úszás

Úszás Diákolimpia Országos Döntő, 100 m mellúszás,

III. kcs., Vatay Nemere Zsombor (6.b) 8. hely

Versenyeztető: Flórián Rita

 

vívás

 

Vívó Diákolimpia Országos Döntő Női Kard V.kcs.

Fenyősi Zita (9.a) 1. helyezett

csapatban 2. helyezés

Csapattagok: Fenyősi Zita (9.a), Hegyi Borbála, (10.b), Herczeg Dóra (9.a), Terjék Tímea

 

Vívó Diákolimpia Országos Döntő Férfi Kard VI. kcs.

csapatban 2. helyezés

Csapattagok: Beke Vince (12.a), Hegyi Domonkos, (12.a), Wallis Levente (12.d)

 

 

röplabda

 

BUDAPEST BAJNOKSÁG, lány röplabda

IV. korcsoportos leány csapatunk 1. helyezés

Diákolimpia Leány röplabda országos elődöntő

IV. kcs  2. hely

KIDS Leány röplabda

IV. korcsoportos csapatunk 1. helyezés

V. korcsoportos csapatunk 1. helyezés

VI. korcsoportos csapatunk 1. helyezés

 (Edzőjük: Schulek Dávid)

 

Kosárlabda

 

Kosárlabda kerületi bajnokság

III. korcsoportos fiú csapatunk 2. helyezés

III. korcsoportos lány csapatunk 2. helyezés

IV.  korcsoportos fiú csapatunk 2. helyezés

IV.  korcsoportos lány csapatunk 2. helyezés

 

KIDS Leány kosárlabda

IV. korcsoportos csapatunk 1. helyezés

Edző: Szijártó Márton

 

Módos Katalin (9.d) a 26. SKDUN World Shotokan Karate Világbajnokságon a 12-15 éves korosztályban a lánycsapatban világbajnoki ezüst- és a vegyes csapatban bronzérmet szerzett.

 

Vajna Lilla Míra (5.c) Akrobatikus Torna Magyar Bajnokság

1. helyezés  (Országos bajnok!)

 

Hegedűs Dóra (10.d) 3. helyezés Kajak-kenu K1 leány U16 200 m

 

FOCISZTER:  1. helyzett a 11.d osztály

PICISZTER 5-6 ÉVF., : 1. helyezett: 6.b

PICISZTER 7-8. ÉVF. :  1 helyezett 8.b

Kiemelkedő közösségi munkájukért, a Diákkamarában végzett munkájukért dicséretben részesülnek:

 

Ők jutalmul egy közös programon vehetnek majd részt

 

Mezei Bíbor 10.a

Süveges Borbála 10.a

Hegyi Borbála 10.b

Ilyés Áron 10.b

Wendler Anna 10.b

Szücs Bence 11.b

Pintér Balázs 11.b

Terjék Borbála 11.d

 

Teremrend-teremdekorációs verseny

 

Mind a fő és mnd az algimnáziumban az 1. helyezett 1 szabadnapot és arra a napra 1000 ft/fő támogatást kap

a 2 helyezettek 2-3 óra terhére 500 ft/fő támogatást kapnak

 

FŐGIMNÁZIUM

az 1 helyezett  a 9.d osztály

a 2 helyezett a 10.d osztály

 

ALGIMNÁZIUM

Az 1. helyezett az 5.c

a 2 helyezett a 7.b

különdíjat kap (fagyizás) az 5b

 

 

 

 
 

DÍJAK 2019-BEN

 

Szent Imre-díj

 

Jábor Máté 12.c

 

Emich-díj

 

Börcsök Gréta  5.a  40 000 ft

Benkő Mrargit Kinga 7.b      40 000 ft

Őry Viola 5.b    40 000 ft

 

Morus Szent Tamás-díj – áldozatkész diákközéleti tevékenysége elismeréséül

 

Fődíj:

Kerkovits Gergely 12.b

Ramocsai Kata 12.d

 

További díjak:

András Mátyás 12.a

Molnár Csenge 12.a

Perey-Simon Bernadett 12.a

Csépe Álmos 12.b

Papp Zsombor 12.b

Salacz Cecilia 12.b

Endrédy Balázs 12.c

Fejes Annamária 12.c

Jábor Máté 12.c

Farkas Levente 12.c

Kövesdi Lilla 12.d

Prágai Botond 12.d

 

Méri Janka-díj

 

Ágoston Erzsébet 6.c

és a Boldog Kolping Adolf osztály, osztáyfőnöke: Wendler Andrea

 

Pataki Vidor-díj – kiemelkedő közösségi munkáért

 

Farkas Levente 12.c

 

DALLASI CSEREPROGRAM

 

Joseph Dunikoski (Dallas)

Fodor Kristóf (Buda)

 

2019.06.15